KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 6227152
*
nr 622 7152
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Färgetsning, Ulf Trotzig (f. 1925), 67/125, 54x40
Kondition: oramad
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 19:00:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 21:24:00
1
300 kr
1/2 08:56:01
2
350 kr
1/2 08:58:06
2
400 kr
1/2 16:36:05
3
Vinnande bud
1/2 17:27:54
2
500 kr
1/2 17:28:24
2
600 kr
1/2 17:29:24
2
700 kr
1/2 17:32:04
2
800 kr
- Konstnär/Designer
Ulf Trotzig
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Läs mer om Ulf Trotzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
-
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52
-
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
*
Ulf Trotzig
Kondition: oramad
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Läs mer om Ulf Trotzig
nr 622 7152
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Färgetsning, Ulf Trotzig (f. 1925), 67/125, 54x40
Kondition: oramad
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 21:24:00 | 1 | 300 kr |
1/2 08:56:01 | 2 | 350 kr |
1/2 08:58:06 | 2 | 400 kr |
1/2 16:36:05 | 3 | Vinnande bud |
1/2 17:27:54 | 2 | 500 kr |
1/2 17:28:24 | 2 | 600 kr |
1/2 17:29:24 | 2 | 700 kr |
1/2 17:32:04 | 2 | 800 kr |
- Konstnär/Designer
Ulf Trotzig
Ulf Trotzig, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.Läs mer om Ulf Trotzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf trotzig
-
2089 Färgetsning
Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Si..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:52 -
5300 Färgetsning
Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18